Blog

Szkolenie we Włoszech

Szkolenie zorganizowane przez Italian Stone Experience (ICE) odbyło się w dniach 19 – 23 lutego 2017 roku na Sardynii. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firm z Norwegii, Szwecji, Finlandii oraz Rosji, acz najliczniejszą reprezentację stanowili kamieniarze z Polski.

Wyjazd obfitował w zwiedzanie różnorakich kamieniołomów. Firma Sardegna Marmi przygotowała proces obalania monolitu odciętego wcześniej od calizny, a w kamieniołomie Bianco Sarda prezentowano techniki wydobycia oraz właściwą organizację prac. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z najnowszymi technikami wydobycia kamienia naturalnego, m.in. z walorami maszyn Perfora. Ogromne wrażenie wywarła najnowsza wiertnica Atlas Copco Speed ROC 2F, która w wyjątkowo krótkim czasie dzieliła monolit na bloki handlowe. Ponadto organizatorzy przekazali wiele informacji odnośnie selekcji bloków marmurowych.

Międzynarodowa grupa miała doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i podzielenia się własnymi pomysłami na pracę w wyjątkowo trudnych (zimowych) warunkach. Szkolenie było doskonałym połączeniem wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną.

Również przedstawiciele naszej firmy uczestniczyli w tym szkoleniu.

Kliński Kamieniarstwo
WYSOKA JAKOŚĆ - DOŚWIADCZENIE