Schody stanowią połączenie dwóch materiałów oraz dwóch sposobów obróbki. Polerowane podstopnie oraz wangę schodową wykonano z Peperino Dark (G654), satynowane szare stopnice wykonano z Padang Light (G633). Zastosowanie secesyjnej barierki z 1913 roku i cokołu „shadow case” sprawiło, że nowoczesność idzie w parze z zachowaniem zabytkowego stylu w odnowionym budynku.
W realizacji hotelowej posadzki w restauracji czterogwiazdkowego hotelu w Ostródzie, zastosowano ponad 400 elementów granitów i marmurów ciętych po łuku. Umiejętność projektowania w CAD oraz maszyny CNC pozwoliły zrealizować wizję architekta: wyfrezowany kamień wygląda jak krople wody spadające na taflę jeziora. Obok tej skomplikowanej posadzki, przygotowaliśmy i wykonaliśmy montaż ponad 300 metrów kwadratowych podłogi w holu z marmuru Bianco Carrara, która po zamocowaniu została wypolerowana.
Posadzka wykonana z chińskiego granitu G633 w obróbce satynowanej oraz grafitowego granitu Padang Dark. Dzięki dopracowanej koncepcji architektów ze Studio 212 oraz harmonijnej współpracy z Inwestorem, zrealizowaliśmy eleganckie wnętrze biurowe. Połączenie kamienia, drewna, szkła, wykładziny dywanowej stworzyło w zabytkowym budynku nowoczesną przestrzeń biurową. Interesująco prezentują się cokoły w formule ” shadow case” oraz szklany wiatrołap wykonany przez W-M Glass w Bartoszycach, wpasowany w płyty granitowe.
Połączenie granitu Peperino Dark w odcieniu głębokiego grafitu oraz drobnej mozaiki, nadało niewielkiemu wnętrzu elegancji.
Blaty w apartamencie Willa Port w Ostródzie. Niewielka kuchnia, w której wykorzystano granit, jako element zdobiący i wyróżniający wnętrze.