Proces zamawiania

Kliński Kamieniarstwo zawsze pamięta o maksymie twórcy zakładu. „Cena nagrobka składa się z trzech części. Ceny materiału, ceny robocizny i ceny uczuć”.

Ta ostatnia cześć jest niewyceniana, ale wiele zakładów żeruje i stara się wykorzystać chwile słabości klienta tuż po śmierci osoby bliskiej. My mówimy stanowczo nie takim praktykom. Dla nas liczy się zadowolenie i to żeby klient polecał nas kolejnym klientom. Bo taka reklama jest najlepszą reklamą.

Dlatego też często po pierwszym spotkaniu i wstępnych ustaleniach prosimy o czas do namysłu, nie staramy się podpisać zlecenia od razu, pamiętamy że nagrobek robi się na lata. Unikamy podążania za chwilową modą, bo mody przemijają a klasyka broni się sama.

W skrócie co wpływa na cenę pomnika.

 • ilość m2 materiału i grubość materiału wykorzystanego do wykonania nagrobka
 • rodzaj kamienia (granit, granit satynowany, piaskowiec, inne.)
 • obróbka materiału, wykończenie krawędzi, kształt pomnika
 • dodatki (krzyże, lampiony, misy, tralki, podstawki, narożniki, ławki, itp.)
 • typ liternictwa oraz ilość znaków (litery piaskowane, mosiężne, kute)
 • zagospodarowanie wokół nagrobka (kostka, kostka granitowa, płyty kamienne)
 • dodatkowe przygotowanie terenu pod posadowienie pomnika
 1. Określenie rodzaju miejsca na cmentarzu (mogiła ziemna, murowany grobowiec, nagrobek do rozbiórki) , oraz określenie rozmiaru miejsca pod pomnik (pojedynczy, półtorówka, podwójny, grobowiec), często zarząd cmentarza podaje właściwe wymiary.
 2. Wybór kamienia, ponieważ istnieje wiele rodzaju kamienia oraz wiele sposobów obróbki powierzchni kamienia. Na początek proponujemy zapoznać się z galerią kamieni na stronie internetowej. A w dalszym etapie najlepiej zobaczyć materiał na żywo ponieważ zdjęcie w komputerze nigdy nie odda piękna naturalnego materiału.
 3. Wybór wzoru nagrobka, posiadamy w naszej ofercie ponad 200 wzorów nagrobków, oprócz tego wykonujemy nagrobki według projektu klienta. Na spotkaniu możemy przygotować wizualizację 3D pomnika która pozwala doprecyzować wszystkie szczegóły.
 4. Dokonanie wstępnej wyceny nagrobka. Gdy znamy już rodzaj kamienia, wzór i rozmiar pomnika, oraz miejsce montażu. Jesteśmy w stanie określić koszt wykonania nagrobka.
 5. Sporządzenie zlecenia na wykonanie nagrobka oraz określenie terminu realizacji. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych termin realizacji może ulec zmianie. Zapisanie informacji jakie mają znaleźć się na tablicach.
 6. Realizacja zlecenie. Po dokonaniu montażu zapraszamy klienta do odbioru wykonanego dzieła, oraz rozliczenia się na prace.
 7. Pozwolenia na wjazd na cmentarz oraz związane z tym procedury, dokumenty i opłaty przygotowuje Klient. Powyższe dokumenty powinny być dostarczone do Kliński Kamieniarstwo przed rozpoczęciem prac.
Kliński Kamieniarstwo
WYSOKA JAKOŚĆ - DOŚWIADCZENIE