O kamieniach

obrazek
Trzecie pokolenie
kamieniarzy
Setki ton
tradycji

Podział wg. materiału

Materiały skalne można podzielić według dwóch podstawowych kategorii, skały magmowe oraz skały osadowe.

Do skał magmowych zaliczymy granity, bazalty, gabra, diabaz natomiast do skał osadowych marmury, wapienie, piaskowce. Aby uprościć sprawę podzieliliśmy kamienia na pięć kategorii.

Granity, Marmury, Piaskowce, Konglomeraty, Inne.

Zobacz »

Podział wg. koloru

Kamień naturalny to nieprzebrana skarbnica barw, a każda kolejna płyta możne różnić się od poprzedniej.

Oprócz koloru mamy różne struktury oraz sposoby obróbki kamienia co wpływa na jego barwę i sposób odbioru przez obserwatora. Aby ocenić kolor kamienia należy zobaczyć go na żywo.

Podstawowy podział na kolory kamienia to: Beżowy, Biały, Brązowy, Czarny, Czerwony, Niebieski, Różowy, Szary, Zielony, Złoty.

Zobacz »
Blog

Szkolenie we Włoszech

Szkolenie zorganizowane przez Italian Stone Experience (ICE) odbyło się w dniach 19 – 23 lutego 2017 roku na Sardynii. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firm z Norwegii, Szwecji, Finlandii oraz Rosji, acz najliczniejszą reprezentację stanowili kamieniarze z Polski. Wyjazd obfitował w zwiedzanie różnorakich kamieniołomów. Firma Sardegna Marmi przygotowała proces obalania monolitu odciętego wcześniej od calizny, a […]

Czytaj całość »

Wyjazd Szwecja

Tym razem w celu poszukiwania najlepszej jakości kamieni dla naszych klientów udałem się do Szwecji. Po przyjeździe na miejsce pierwszym punktem podróży było odwiedzenie Świętego Grala ciemnych kamieni czyli kamieniołomu czarnego szwedzkiego diabazu Brannhult, niestety jak to bywa ze Szwedem ciężko było wybrać dobre wartościowe bloki. Następnym punktem podróżny były kamieniołomy firmy Hallindens Granit, jednego […]

Czytaj całość »
Kliński Kamieniarstwo
WYSOKA JAKOŚĆ - DOŚWIADCZENIE